EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

06.jpg

W dniu 27 września nasza szkoła wraz ze społecznością e Twinnerów świętowała po raz kolejny Europejski Dzień Języków.

W ramach obchodów tego dnia szkoła została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły pod okiem pani Magdaleny Kulik oraz Małgorzaty Ziemskiej, uczniowie ubrali się w kolorach flag przydzielonych im państw, wykonali własnoręcznie flagi itp. Tu w szczególny sposób do święta przygotowała się klasy pani Joanny Stobnickiej. Na wspólnym spotkaniu klasy zaprezentowały liczebniki w różnych językach oraz formy powitań. Odbyła się runda konkursowa na łamańce językowe, przygotowane przez uczniów pani Beaty Berłowskiej. Wspólnie zagraliśmy w kahoota i wyodrębniliśmy najlepszych poliglotów naszej szkoły - emocje sięgały zenitu :-)

Uczniowie klas młodszych wraz z panią Haliną Szmyrgałło zaprezentowali śpiew i tańce ludowe, które są również wyrazem różnorodności kulturowej i językowej.

W świetlicy klasy młodsze mogły pobawić się w Escapie Roomie, przygotowanym tematycznie do naszego święta przez panią Joannę Krajewską.

Wspólny śpiew w różnych językach przygotowany przez panią Renatę Sytę, scenki w wykonaniu uczniów pani Krystyny Czech i Anny Wichy, prezentacje narodów przez klasy,   umilały nam wspólnie spędzany czas.

Zeróweczka także świętowała Europejski Dzień Języków Obcych. Poznawaliśmy pozdrowienia w różnych językach, dobieraliśmy w pary stolice i zabytki, kolorowaliśmy flagi oraz symbole, które kojarzą się z tym państwem a  koleżanki ze starszych klas malowały nam flagi na buziach i na rękach. Bardzo dużo się dzisiaj dowiedzieliśmy i to był super dzień - komentują uczniowie wraz z panią Agatą Piech.

Po raz kolejny wychowawcy i uczniowie świetlicy szkolnej aktywnie włączyli się w  obchody Dnia Języków. Na drzwiach świetlicy zostały umieszczone powitania i pożegnania w różnych językach. Chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia w przygotowanych na tę okazję fotoramkach. Klasy 0 – 3 rozwiązywały zadania w escaperoom. Przedstawiciel każdej klasy, który zgłosił się do świetlicy z hasłem jakie uzyskał po rozwiązaniu zagadek dostał pakiet , który zapoznawał z danym  krajem, zwrotami  w języku używanym w tym państwie oraz dwoma popularnymi tam zabawami.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Do zobaczenia za rok -)

Zapraszamy do galerii zdjęć!~