CodeWeek 2021 z Uczymy Dzieci Programować

To już kolejny rok, w którym uczniowie z naszej szkoły biorą udział w tym wydarzeniu. W tym roku klasa 2c z panią Marią Okoń podjęła się wykonania 10 zadań zawierających elementy kodowania. Zajęcia te wykroczą poza "tydzień kodowania" i będą trwały od 4 do 24 października 2021r.

Klasa 1a z panią Mają Jędrzejczyk  zrealizowała jedno wydarzenie. Także klasy czwarte i  siódme z panią Agnieszką Wiktorowską oraz ósme na lekcjach informatyki dołączą do uczestników Codeweek.
Do wydarzenia dołączyły także dzieci ze świetlicy szkolnej z paniami Joanną Krajewską i Ewą Kalbarczyk. Realizują projekty "Zakoduj muzykę" i "Escaperoom - grzybobranie".
Relacje z tych wydarzeń zamieszczamy w zakładce "Uczymy programować".

Czym jest Codeweek?

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
"CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add
Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy!"
Więcej informacji na stronach:
www.gov.pl/web/koduj/codeweek
codeweek.eu/events