Konkursy

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

 

Stanisław Prończuk Laureatem Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego

Stanisław Prończuk z klasy 6c został Laureatem Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego. Staś uzyskał 36 pkt. na 40 pkt. możliwych. Nauczycielem ucznia jest Pan Sławomir Skwarek. Gratulujemy.

Proczuk.jpg

 


 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2015/2016

 

Ogólnopolski Turniej BRD

W sobotę 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami turnieju są m.in. PZMot, KG Policji, MEN, MSW oraz WORD-y. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali:Iza Mikusek, Zuzia Łazuga, Mateusz Świech i Michał Warda. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Najpierw uczestnicy turnieju pokonywali rowerowy tor przeszkód. Następnie sprawdzana była znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Nasza drużyna bardzo dobrze spisała się na torze przeszkód i po tej części zajmowała pierwsze miejsce. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 20 pytań. Po zsumowaniu punktów za tor przeszkód i testy Jedynka pozostała na pierwszym miejscu. Gratulujemy zwycięzcom.

brd.jpg

 

 

Witaj Majowa Jutrzenko

3.05.2016r. w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika odbył się koncert laureatów XII Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły, które brały udział w turnieju recytatorskim: Aleksandra Hołubiczko uczennica klasy 6b (nauczyciel przygotowujący Sylwia Szafrańska), Zuzanna Farionuczennica klasy 5c i Aleksandra Woch uczennica klasy 6d (obie uczennice przygotowała nauczyciel Krystyna Czech). Gratulujemy.

 

Chrzest - Tak narodziła się Polska

26 kwietnia 2016r. z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski w ZSO1 im. KEN w Puławach odbyła się pierwsza edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych pt."Chrzest - tak narodziła się Polska. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z Puław. W zmaganiach konkursowych dzieci musiały się wykazać nie tylko wiedzą, ale także spostrzegawczością i pomysłowością.Najlepszaw zmaganiach z historią okazała się drużyna z naszej szkoły, którą tworzyli:Julia Siwekz klasy 6d,Krzysztof Bigorajz klasy5c i Franciszek Giergielz klasy 5a. Uczniów przygotowywała pani Grażyna Haniecka. Gratulujemy sukcesu.

konkurs_-_chrzest_-_tak_narodzia_si_polska.jpg

 

IV Dyktando o "Pióro Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum" przy I LO im. Ks.A.J. Czartoryskiego w Puławach.

17 marca 2016r. uczniowie klas szóstych z puławskich szkół podstawowych stanęli do rywalizacji o "Pióro Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego"w Puławach.

siwek.jpgI miejsce zajęła nasza uczennica Julia Siwek z klasy 6d (nauczyciel przygotowujący Krystyna Czech)

 

azuga.pngII miejsce zajęła Zuzanna Łazuga z klasy 6a (nauczyciel przygotowujący Sylwia Szafrańska).

 


Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

 

siwek.jpgJulia Siwek 
laureatka konkursu kuratoryjnego z ortografii (nauczyciel przygotowujący - Krystyna Czech) i j.angielskiego (nauczyciel przygotowujący - Anna Wicha)

 

tarkowska.jpgMagdalena Tarkowska
laureatka konkursu z j. angielskiego ( nauczyciel przygotowujący Anna Wicha)

Powrót na początek strony