Erasmus

Kadra nauczycielska z SP 1 w Puławach na międzynarodowym szkoleniu w Wielkiej Brytanii

W dniach 3-14 sierpnia 2015 roku kadra nauczycielska i zarządzająca Szkoły Podstawowej nr1 w Puławach wzięła udział w międzynarodowych szkoleniach metodyczno językowych w ramach programu Erasmus + „Uczenie się przez całe życie”. Szkolenia odbyły się w Anglii w szkołach językowych St Giles International. Dwie uczestniczki, panie Małgorzata Pakuła i Beata Wójcik szkolenie odbyły w Londynie, natomiast panie Małgorzata Ziemska, Maria Okoń i Barbara Pieńkowska w Brighton. Udział w tego rodzaju szkoleniach był doskonałą okazją do odświeżenia i wzbogacenia języka angielskiego, a także podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, nawiązania trwałych kontaktów i współpracy. Kursy prowadzone były w międzynarodowych grupach skupiających uczestników z wielu krajów Unii Europejskiej i spoza Europy. Urzeczywistnienie szkolenia za granicą poprzedzone było wytężoną kilkumiesięczną pracą uczestniczek nad projektem ”Jak lepiej i efektywniej uczyć dzięki współpracy międzynarodowej”, który został zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w programie Erasmus + oraz bardzo wysoko oceniony pod względem merytorycznym, zajmując 7 miejsce na ponad 600 innych ubiegających się o grant szkół w Polsce. Realizowanie przyjętych w projekcie zadań daje dużo satysfakcji zarówno uczniom jak i nauczycielom uruchamiając postawy aktywności, chęci do działania i poznawania nowego, dzielenia się wiedzą i działania na rzecz Szkoły, inspirowania uczniów do poszukiwań i odkrywania nowych możliwości uczenia się, a w przyszłości kształcenia się nie tylko w kraju ale także za granicą. Pragniemy, aby realizacja przyjętych zadań dała długofalowe korzyści dla Szkoły, uczniów i wszystkich nauczycieli, wpłynęła na kreowanie pozytywnego wizerunku Szkoły w środowisku lokalnym i zwiększała atrakcyjność oferty edukacyjnej.

( Autor tekstu - Małgorzata Ziemska)

W dniach od 3 do 14 sierpnia 2015r – panie - Małgorzata Ziemska, Maria Okoń i Barbara Pieńkowska uczestniczyły w kursie języka angielskiego w ramach programu unijnego – Erasmus Plus – mobilność kadry.
Wybrałyśmy Brighton – jeden z najsławniejszych kurortów południowego wybrzeża Anglii. Jego kosmopolityczna atmosfera oraz bogate życie kulturalne sprawiają, że jest ono często nazywane „ Londynem nad morzem”.Szkoła St. Giles International- do której uczęszczałyśmy –zlokalizowana jest w stylowych kamienicach, położonych w centrum miasta.

Program szkolenia koncentrował się na doskonaleniu umiejętności skutecznej komunikacji w języku angielskim.Zajęcia prowadzone były w 10-osobowych wielonarodowych grupach, dzięki czemu miałyśmy dużo okazji aby w praktyce używać języka.W czasie pobytu w Brighton- zwiedziłyśmy znajdujące się w pobliżu miasteczko Lewis, zobaczyłyśmy białe klify w miejscowości Seven Sisters. Byłyśmy na wycieczce w Londynie i Cambridge.Pobyt w szkole językowej St. Giles International zaowocował uzyskaniem stosownych certyfikatów dla każdej z nas.

Małgorzata Ziemska:

1 Teachers of English Course with Cambridge TKT preparation.

CAMBRIDGE ENGLISH EXAM

2 Egzamin dający uprawnienia do wykonywania zawodu w krajach UE

TEACHING KNOWLEDGE TEST, TKT Module 1

Language and backgroung to language learning and teaching.

Maria Okoń - General English

Barbara Pieńkowska - General English

(Autor tekstu - Barbara Pieńkowska)