Europejski Dzień Języków 2023

dzien_jezykow17.jpg

W dniu 26-28 września nasza szkoła wraz ze społecznością e Twinnerów świętowała po raz kolejny Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów tego dnia szkoła została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły, uczniowie malowali sobie twarze w kolorach flag przydzielonych im państw, wykonali własnoręcznie flagi itp. W klasach młodszych pani Maja Jędrzejczyk przeprowadziła lekcję z quizami interaktywnymi, uczniowie odgadywali flagi, kolorowali, poznawali pozdrowienia w różnych językach. Klasy starsze przygotowały z panią Małgorzatą Ziemską kiermasze tematyczne poszczególnych państw. Można było skosztować własnoręcznie upieczonych smakołyków z Hiszpanii, Wielkie Brytanii czy Włoch. Na języku niemieckim odbyły się warsztaty językowe przygotowane w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i ukraińskim. Uczniowie rozwiązywali quizy, ćwiczenia interaktywne. Odbył się konkurs na najlepszego szkolnego poliglotę. Nie zabrakło również gier ruchowych, domina itp. Wszelkim działaniom towarzyszyła miła i serdeczne atmosfera. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Do zobaczenia za rok -) Zapraszamy do galerii zdjęć!