Europejski Dzień Języków Obcych 2022

edl16.jpg

W dniu 26 września 2022 roku  obchodziliśmy wraz z całą Polską i Europą Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole nie koncentrowaliśmy się jedynie na językach europejskich, ale chcieliśmy  poznać bliżej kulturę, kuchnię  i obyczaje krajów europejskich.

Już na kilka dni przed uroczystością można było podziwiać w całej szkole piękne prace plastyczne,  plakaty, chmury wyrazowe, napisy w wielu językach  i gazetki np. o krajach Europy. Prace te przedstawiały kraje europejskie, ich kulturę, kuchnię, ciekawostki, sławnych muzyków i plastyków. Mogliśmy poznać wiele słów w językach europejskich. Młodzież wykazała się ogromną kreatywnością i talentem. Gratulacje!!!

Zaczęliśmy od zadania sobie pytania, czy warto uczyć się języków i dlaczego? Na języku niemieckim w klasach 8 odbyły się warsztaty językowe. Poznaliśmy słownictwo francuskie, hiszpańskie, rosyjskie, włoskie, angielskie i niemieckie. Układaliśmy wielojęzykowe puzzle, graliśmy w interaktywne quizy, liczyliśmy w wielu językach, poznawaliśmy dni tygodnia kolory. Okazało się, że wśród naszej młodzieży mamy wielu POLIGLOTÓW!!!

Na języku angielskim w ramach EDL 2022 uczniowie pani Beaty Wójcik wykonali językowe memy.

W ramach obchodów EDJO 2022 odbyły się m.in. quizy interaktywne pt. Czy jesteś europoliglotą?, quiz pt. Czy znasz zabytki Europy? Geograficzny poliglota.

Świętowaliśmy wspólnie święto językowej różnorodności!!!

Wszystkim organizatorom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy :-)