Wycieczka klas trzecich

sandomierz2205.jpg

8 grudnia klasy trzecie były na wycieczce. Najpierw dzieci odwiedziły Fabrykę Bombek w Nowej Dębie, gdzie podziwiały unikatowe egzemplarze ozdób choinkowych, zapoznały się też z procesem ich powstawania, a podczas warsztatów wykonywały bombki według własnego projektu. Na koniec tej wizyty mogły zakupić piękne cacka, które powstały w tej fabryce. 

Następnie uczestnicy wycieczki zjedli pyszny obiad w klimatycznej Karczmie Jorgula i udali się do Sandomierza. Uczniowie spacerowali uliczkami  miasta przyswajając informacje, które przekazywał przewodnik. Potem zeszli do podziemi Zbrojowni. Tu, w żartobliwy sposób poprowadził zajęcia rycerz. Dzieci czynnie w nich uczestniczyły.  Nakładały zbroje, hełmy i inne atrybuty rycerskie. Wysłuchali wielu cennych rad rycerza. Bardzo im się to podobało. Wróciły do Puław pełne wrażeń. Wycieczkę będą z pewnością długo wspominać.

Powrót na początek strony