Projekt eTwinning: "Polscy odkrywcy i podróżnicy"

Zrzut ekranu 2023-06-20 180300.jpg

Projekt „Najwięksi polscy odkrywcy i podróżnicy” realizowany był w klasie 3c, od marca do czerwca 2023r. ze szkołami w Polsce.

W trakcie realizacji projektu dzieci poznawały sylwetki sławnych Polaków, ich życie, wynalazki i odkrycia. Każdej sylwetce było przypisane zadanie problemowe do wykonania. Do pierwszych zadań wybrano w głosowaniu dwie postacie: Marię Skłodowską – Curie oraz Mikołaja Kopernika. Na początku dzieci tworzyły logo projektu. Następnie w grupach wspólnie tworzyły komiksy o wybranej postaci (wcześniej trzeba było wyszukać i zgromadzić informacje, obejrzeć filmiki). Na koniec tworzyły fantastyczne pojazdy. Wszystkie nasze działanie umieszczane były na platformie Padlet. Dzieci poznały nowe programy komputerowe, wykorzystały klocki Lego Spike oraz długopisy 3D, mając przy tym dużo radości i zabawy.